Oddłużanie firm


Prowadzenie przedsiębiorstwa potrafi być ogromnym wyzwaniem. Trzeba pilnować wielu szczegółów i dbać o to, aby firma cały czas funkcjonowała oraz przynosiła zyski. Czasami przedsiębiorca do realizacji swoich planów czy celów potrzebuje większej ilości pieniędzy, niż w danym momencie posiada. W takiej sytuacji ma możliwość skorzystania z kredytu, dzięki któremu będzie mógł od razu wprowadzić swoje plany w życie.

Założenie zazwyczaj jest proste i opiera się na tym, że projekt sfinansowany za pomocą pożyczki wkrótce ma zacząć zarabiać na jej spłatę, jednak jak powszechnie wiadomo – nie zawsze coś, co na papierze prezentuje się świetnie, w rzeczywistości także jest dobre. Pomysły mogą okazać się “niewypałami” a zaciągnięty na ich zrealizowanie kredyt pozostanie i przez jakiś czas będzie ciążył. Zadłużenie firmy może też pojawić się w wyniku nieprzewidzianych sytuacji, kiedy np. część posiadanego towaru na sprzedaż ulegnie zniszczeniu, a ubezpieczenie nie pokryje wszystkich strat. Niewypłacalność w takiej sytuacji jest bardzo dużym problemem i może prowadzić do bankructwa i zamknięcia przedsiębiorstwa.

Trzeba reagować odpowiednio szybko – kiedy tylko pojawią się pierwsze sygnały dotyczące tego, że firma może mieć problem ze zwróceniem pożyczonych pieniędzy lub zapłatą należności kontrahentom. Jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w takich przypadkach stanowi skorzystanie z usług specjalistów, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnym oddłużaniem firm. Jeżeli posiadasz przedsiębiorstwo i masz kłopoty finansowe, to jesteś teraz we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.


Skuteczne oddłużanie firm

Dzięki naszym usługom istnieje możliwość przeprowadzenia szybkiego oddłużania firm oraz przywrócenia ich właściwego funkcjonowania, bez ciążących na nich zobowiązań finansowych czy wezwań do zapłaty. Posiadamy ogromne doświadczenie i wiedzę, a także wszelkie narzędzia, które umożliwiają nam niesienie pomocy przedsiębiorcom mającym problemy ze spłaceniem zaciągniętych kredytów bądź innych długów. Korzystamy z wszelkich możliwości zapewnianych nam za sprawą obowiązującego w naszym kraju prawa, mamy więc całkiem spore pole działania.

Trzeba wziąć pod uwagę, że oddłużenie firmy to wieloetapowy proces wymagający bardzo dobrej komunikacji między nami a przedsiębiorstwem, które zgłosiło się do nas po pomoc. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego pozostajemy z naszymi klientami w stałym kontakcie.

Kluczem w całym tym procesie jest oczywiście fachowe doradztwo. Nasi specjaliści na co dzień zajmują się tego typu sprawami i mają doskonałe rozeznanie w obowiązującym obecnie prawie. Dlatego możesz mieć pewność, że wszystkie udzielone przez nas porady będą wartościowe oraz pomogą Ci wyjść z zadłużenia.


Na czym polega oddłużenie firmy?

Jak już zostało wspomniane – oddłużanie firmy składa się z kilku etapów, do których realizacji trzeba się odpowiednio przygotować. Wszystko rozpoczyna się w momencie zgłoszenia się zadłużonego przedsiębiorcy do naszego biura. Pierwsze podjęte kroki to oczywiście konsultacje i dokładne rozeznanie w obecnej sytuacji klienta. Dzięki zebranym informacjom będziemy mogli szybko podjąć odpowiednie dalsze działania. Na tym etapie bardzo istotne jest przekazanie jak największej ilości rzetelnych i prawdziwych informacji.

Następnie na podstawie zebranych danych przeprowadza się analizę finansową, od której rezultatów zależy, jakie działania zostaną podjęte w dalszej perspektywie. Zazwyczaj po takiej weryfikacji kolejnym krokiem są negocjacje z wierzycielami, których cel obejmuje ustalenie warunków spłaty istniejącego długu na takie, które będą odpowiadały wszystkim stronom.

Trzeba jednak pamiętać, że możliwość negocjacji istnieje wtedy, kiedy sytuacja z zadłużeniem nie jest na poziomie skrajnie krytycznym. Czasem zdarza się, że takiej opcji już nie ma i potrzebne są dużo szerzej zakrojone działania, jak np. restrukturyzacja firmy. To skomplikowany proces, jednak całkowicie wykonalny – szczególnie wtedy, kiedy wszystkie strony są zaangażowane w działanie, a także dobrze współpracują.


Dlaczego warto nam zaufać?

Działamy na rynku od długiego czasu, stale niosąc pomoc przy oddłużeniu przedsiębiorcom. Posiadamy ogromne zaplecze i możliwości, a swoim doradztwem oraz działaniami pomogliśmy już wielu firmom wyjść z problemów finansowych. Zależy nam na tym, aby każde przedsiębiorstwo, które się do nas zgłosi, otrzymało należytą pomoc. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi stały na możliwie najwyższym poziomie. Naszym klientom zapewniamy także pełną poufność.

Opinie osób, które zdecydowały się już na skorzystanie z naszych rozwiązań, są bardzo pozytywne. Chwalą w nich doskonałe podejście do klienta, a także pełen profesjonalizm.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi usługami, to uprzejmie prosimy o kontakt. W trakcie rozmowy ustalimy szczegóły dotyczące współpracy, a także z chęcią udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Serdecznie zapraszamy.

Wyślij wiadomość