Nakaz zapłaty z sądu – co robić?


Sąd na podstawie pozwu i dokumentów złożonych przez wierzyciela ma prawo wydać nakaz zapłaty. Jeśli otrzymałeś takie pismo, pod żadnym pozorem go nie lekceważ. Jeśli zastanawiasz się, jakie kroki podjąć po otrzymaniu nakazu z sądu, zapoznaj się z naszym artykułem.

Nakaz zapłaty z sądu – i co dalej?

Otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu? Co dalej robić? Przede wszystkim należy pamiętać, że po odebraniu tego dokumentu masz 14 dni na złożenie do sądu sprzeciwu. Jeśli tego nie zrobisz, to zostanie wszczęte postępowanie komornicze.

Dzięki skutecznemu sprzeciwowi nakaz zapłaty utraci swoją moc. Jeśli pismo wydał e-sąd, to postępowanie zostanie umorzone. Jeśli jednak dokument ten dostarczył sąd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania, to musisz spodziewać się wyznaczenia terminu rozprawy.

Pamiętaj, że brak sprzeciwu oznacza uznanie roszczenia przez dłużnika i pozwala na wszczęcie egzekucji komorniczej. Zatem jak najszybciej po odebraniu nakazu złóż sprzeciw, nawet jeśli uważasz chęć odzyskania pieniędzy przez wierzyciela za zasadne. Trzeba pamiętać, że postępowanie sądowe często kończy się oddaleniem roszczenia lub ugodą korzystną dla dłużnika. Najgorsze co można zrobić, to nie podjąć żadnych działań.

Nakaz zapłaty z sądu – kiedy komornik?

Został do Ciebie nadany nakaz zapłaty z sądu? Masz 14 dni na jego odbiór z poczty. Jeśli tego nie zrobisz, po upływie określonego czasu wszczęta zostanie egzekucja komornicza. Jeżeli jednak odbierzesz nakaz zapłaty w odpowiednim terminie, ale w przeciągu 14 dni nie złożysz sprzeciwu, również nie uchronisz się przed komornikiem. Aby uniknąć egzekucji, należy pamiętać o pilnowaniu terminów.

Jeśli otrzymałeś nakaz, jednak nie wiesz, jakie kroki podjąć, aby skutecznie zabezpieczyć się przed komornikiem, skontaktuj się z dobrym radcą prawnym. Specjalista pomoże Ci przygotować sprzeciw od nakazu zapłaty i zapewni profesjonalną pomoc w razie wszczęcia postępowania.

Nakaz zapłaty z sądu – skorzystaj z pomocy doświadczonego radcy prawnego

Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu, to skontaktuj się z naszą kancelarią prawną. Oferujemy profesjonalne wsparcie osobom zmagającym się z długami. Zdajemy sobie sprawę, że ta sytuacja nie jest dla Ciebie prosta i kosztuje Cię bardzo dużo stresu, dlatego proponujemy profesjonalną pomoc prawną.

Mamy na koncie bardzo dużo sukcesów. Udało nam się pomóc wielu klientom wyjść z długów. Prowadzimy negocjacje z windykatorami oraz wierzycielami w celu ograniczenia wysokości salda zadłużenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jakie czynności podjąć, aby zapewnić zleceniodawcom realne wsparcie.

Pomożemy Ci przygotować sprzeciw od nakazu zapłaty, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania, a w razie potrzeby podejmiemy się negocjacji z wierzycielem. Zapewniamy, iż do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i angażujemy się we wszystkie powierzone sprawy. Dobro reprezentowanej osoby jest naszym priorytetem.

Zapraszamy serdecznie na konsultację. Możesz skontaktować z nami telefonicznie, mailowo lub przy pomocy formularza dostępnego na stronie.