Jak bronić się przed egzekucją z nieruchomości


Egzekucja komornicza to niezwykle stresujący moment, w którym trudno poradzić sobie z emocjami i zdroworozsądkowymi decyzjami. W takiej sytuacji warto powierzyć cały proces w ręce specjalistów. Dzięki temu będziemy mogli odciążyć się i zyskać pewność profesjonalnej pomocy. Jak bronić się przed egzekucją z nieruchomości?

Egzekucja z nieruchomości – jak się bronić? Praktyczne wskazówki

Sytuacja, w której borykamy się z problemami finansowymi, mając przy tym do spłaty raty kredytu za dom lub mieszkanie, stanowi niezwykle stresujący okres. W jej wyniku możemy stracić posiadaną nieruchomość, dlatego warto podjąć konkretne kroki, by temu zapobiec. 

Zanim dojdzie do licytacji, mamy możliwość naprawienia swojego błędu. W tym celu powinniśmy dokonać spłaty zaległości wraz z odsetkami, czy wniosek dotyczący rozłożenia zaległości na raty bądź ich umorzenia.

Natomiast w sytuacji otrzymania ponaglenia wzywającego do spłaty raty kredytu warto zgłosić się do banku w celu przeprowadzenia rozmowy z jego pracownikiem, celem porozumienia się.

Jak bronić się przed egzekucją z nieruchomości?

Podczas egzekucji z nieruchomości możemy również wnieść zarzuty w sprawie jej prowadzenia. Pomoże to we wstrzymaniu określonych czynności egzekucyjnych, jednak całą sprawę warto powierzyć profesjonalistom. Obrona przed egzekucją z nieruchomości wymaga odpowiedniej wiedzy i kwalifikacje, by cały proces przebiegł sprawnie. 

Obrona przed egzekucją z nieruchomości – do kogo się zgłosić?

Choć poradzenie sobie w przypadku zmagania się z egzekucją z nieruchomości wydaje się trudnym i stresującym zadaniem, to z odpowiednią pomocą można zwiększyć swoje szanse na pomyślne rozwiązanie. Nasza firma zapewnia klientom najwyższe standardy obsługi, dzięki którym każdy klient czuje się u nas komfortowo i zyskuje pewność powierzenia swojej sprawy w odpowiednie ręce.

W swojej pracy kierujemy się dobrem zgłaszających się do nas osób. Dlatego możesz być przekonany, że podejdziemy do Ciebie w indywidualny sposób. Zależy nam na skrupulatnym wykonywaniu obowiązków, a klientom zapewniamy pełną poufność, będącą podstawą działania naszej kancelarii.

Obrona przed egzekucją z nieruchomości – podsumowanie

Wstrzymanie egzekucji komorniczej z nieruchomości to moment, który pozwala na odetchnięcie z ulgą. Jednak, aby do tego doszło, należy podjąć szereg czynności umożliwiających poradzenie sobie w tak trudnej sytuacji. To jedna z najbardziej dotkliwych form egzekucji. Z tego względu warto powierzyć taką sprawę specjalistom, ponieważ ci zajmą się wszelkimi formalnościami, co zwiększy szansę na pozytywne rozwiązanie sprawy. 

Jedną z opcji jest podjęcie rozmów z wierzycielami, a także złożenie do komornika wniosku o zawieszenie egzekucji do czasu zakończenia przeprowadzanych rokowań. Jednak podejmowanie takich działań na własną rękę może nie przynieść dobrych efektów. 

Najlepszym pomysłem jest podjęcie współpracy z zaufaną kancelarią, w której pracujący specjaliści podejmą konkretne kroki, a po zapoznaniu się ze sprawą obiorą właściwą linię obrony.